prev next
 
 •  

  НАВИВАЧКИ ВИКЕНД !!

  Во сабота (29.11.2014) не очекува уште еден ракометен дуел, овојпат со екипата на Цеље. Собирот е во 17:00 кај Мајчин дом, затоа сите во што поголем број на СОБИРНО место, и со кортео да се упатиме кон салата Јане. ...

   
 •  

  Вардар - Ренова

  Со години го чекавме моментот!!! Како навивачи на Вардар повеќе и не се сеќаваме кога последен пат клубот земал двојна круна во купот. Купот е недостижен за нас, уште од сезоната 2006/07. По елиминацијата на...

   
 •  

  Недела е ден за фудбал!

  После 6 последователни победи, Вардар одигра само реми во Турново и Работнички ја намали бодовната разлика на 6 бода. Сите веруваме дека клубот ќе се врати на победите веќе на наредниот меч против подмладениот...

   
 •  

  Братско навивачко дерби!

  Кулминацијата од спортските настани во текот на овие 7 дена треба да биде дуелот ВАРДАР-ТЕТЕКС. Комити по петти пат за само недела дена ќе треба да покажеме дека кога се работи за Вардар не знаеме за...

   

До натпреварот Вардар - Работнички преостануваат уште:

 
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0
сите извештаи

Последни извештаи

 
 
 

ФК Вардар - ФК Ренова 18.11.2014

Победа во првото коло од купот со која сме поблиску до полуфиналето. Истата ја прославија околу 120 Комити кои и покрај лошиот термин за утакмицата, направија добра забава на трибините. Одново бевме позиционирани во една од централните коцки, и ако ништо друго барем дисциплината беше на највисоко ниво. Бројката во...

 
 

Вардар - Веспрем 18.11.2014

Кога се работи за ракометни мечеви од лигата на шампионите, Комити немаат проблем со бројката, напротив се бара карта повеќе, па на нашата трибина секогаш има повеќе луѓе во споредба со капацитетот. Новост беше тоа што оние кои беа на последниот првенствен натпревар во фудбал, против Металург, добиваа карти со...

 
 

Вардар - Металург 09.11.2014

Одработен уште еден домашен фудбалски меч. Околу 150-200 луѓе, дадоа безрезервна поддршка на Вардар во походот кон новата победа. Бројката одново разочарувачка, навивањето како и секогаш добро. Малце повеќе се поработи на изгледот на трибината овојпат, па сите беа позиционирани во една поголема коцка. Кон крајот...

 
 

Х.Турново - Вардар 02.11.2014

Турново - Вардар 0:0 Уште едно реализирано гостување во сопствена режија. Од железничка тргнаа 10тина коли и еден минибус. По пат стандардно пиење,пеење, и зафрканции. Поради тоа што немавме никаква придружба, нормално стигнавме на време во Турново, односно 1 час пред почетокот на натпреварот. Откако уредно си...

 
 
Пријавете се за да добивате известувања за случувањата во навивачката група (извештаи, следен натпревар и сл.) на вашата електронска пошта.
E-mail: