prev next
 
 •  

  Братско навивачко дерби!

  Кулминацијата од спортските настани во текот на овие 7 дена треба да биде дуелот ВАРДАР-ТЕТЕКС. Комити по петти пат за само недела дена ќе треба да покажеме дека кога се работи за Вардар не знаеме за...

   
 •  

  Соопштение до целокупната јавност.

  Затекнати од немилите настани кои се случија на дербито и изреволтирани поради изнесените невистини должни сме да го истакнеме ова соопштение со цел да ја запознаеме целата Македонска јавност со вистината...

   
 •  

  Јунаците на мака се познаваат.. хуманитарна акција.

  Старите рекле "јунаците на мака се познаваат", досега многу пати сме се покажале кога било потребно, сега кога е најпотребно мора повторно братски да се сплотиме и да дејствуваме на еден поинаков начин.. Скопје...

   
 •  

  Двојна викенд програма !

  Сеуште се измешани емоциите после болната елиминација од Фленсбург. Меч исполнет со премногу возбуда, меч во кој атмосферата беше дојдена до точка на топење, атмосфера каква што никаде во светот не е видена на...

   

До натпреварот Х. Турново - Вардар преостануваат уште:

 
days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0
сите извештаи

Последни извештаи

 
 
 

Вардар - Тетекс 31.10.2014

За жал како и очекувавме, посетата на мечот со Тетекс беше пониска дури и од мизерниот просек на публика кој го има Вардар во оваа сезона. Лошите термини, репресијата од полицијата, но пред се менталитетот на самите навивачи е фактор зошто бројката на нашата трибина, а и на целиот стадион е мизерна. Околу 120...

 
 

Ретроспектива 2013/2014 10.06.2014

Чудна сезона е зад нас, сезона на многу промени, како и во навивачката група, така и во клубовите кои ги поддржуваме. Комити се формирани како навивачка група на ФК Вардар и нашиот фудбалски клуб секогаш ќе биде примарен клуб за нас. Сезонава поради причини кои не ависеа од нас, повеќе навивавме на ракометните мечеви...

 
 

Вардар–Пелистер 09.03.2014

Помина и големото Македонско фудбалско дерби. На фудбалски план ова беше најслабото дерби некогаш одиграно во Скопје. Со ваква игра, клубот треба да се замисли колку ќе успее да ги врати фановите назад на трибините. Ретко кој би сакал да гледа измачување на теренот. Како што сите медиуми објавија, дербито го оправда...

 
 

Стеауа- Вардар 18.07.2013

Браво Комити! Одлично претставување на групата во Романија. По добрата мобилизација и атрактивниот противник интересот беше голем, па така и бројката беше задоволителна. За Романија тргнаа 4преполни автобуси и 2комбиња. Собирот беше на Железничка станица, а тргнување беше во 03.00 часот, како што ни беше најавено...

 
 
Пријавете се за да добивате известувања за случувањата во навивачката група (извештаи, следен натпревар и сл.) на вашата електронска пошта.
E-mail: